Саме цей меседж українська делегація донесла до учасників чергового засідання Організації економічного співробітництва та розвитку (OECD), яке відбулось в Парижі.  

OECD – це міжнародна організація, що об’єднує 38 країн–членів, які прагнуть сприяти економічному зростанню, процвітанню та сталому розвитку. Одним з ключових напрямків діяльності OECD є інтеграція заходів з боротьби зі зміною клімату та підвищення конкурентоспроможності економіки. Ця робота здійснюється, зокрема, через дві важливі ініціативи: діяльність групи «Друзі Євразії» та спеціальної робочої групи «GREEN». Саме ці дві групи проводили розширене засідання, в якому взяла участь українська делегація.  

Дводенний форум став ключовою платформою для обміну досвідом між країнами–членами OECD щодо поєднання економічного розвитку з кліматичною політикою. Учасники дискусії зосередилися на практичних реформах та розробці дорожніх карт для сталого та екологічно безпечного майбутнього Євразії. 

Україна взяла активну участь у сесії III «Відновлення після стихійних лих: уроки та подальші дії». В.о. директора Департаменту міжнародного співробітництва Міндовкілля Ольга Юшкевич виступила з доповіддю і розповіла про катастрофічний стан довкілля в Україні внаслідок російської збройної агресії. Особливий акцент було зроблено на екологічній катастрофі від підриву Каховської ГЕС військами рф. Було представлено заходи з ліквідації наслідків трагедії, які передбачають використання сучасних екологічних технологій та міжнародних стандартів сталого розвитку.

Україна підкреслює необхідність міжнародної підтримки для відновлення довкілля, зокрема фінансування проєктів у сфері водозбереження, відновлення екосистем і декарбонізації промисловості. Так, у 2023 році було затверджено чотирирічну Програму співпраці з OECD, яка стала новим етапом у процесі наближення України до організації. Співпраця з OECD відкриває нові можливості для реалізації екологічних ініціатив, відновлення природних ресурсів та сталого розвитку України. 

За матеріалами Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.