Оновлення стало можливим завдяки спільній програмі уряду України та Європейського Союзу «EU4Skills: Кращі навички для сучасної України».

Загальний обсяг інвестицій становить 11 220 000 гривень, з яких 3 420 000 гривень – співфінансування, а 7 800 000 гривень – державна субвенція.

Ця модернізація є частиною проєкту «100 майстерень», який реалізується Міністерством освіти і науки України в межах реформи професійно–технічної освіти. Мета проєкту – створити сучасні навчально–практичні центри, що забезпечать молодь новітніми технологіями для ефективного навчання та професійного розвитку.

Дмитро Завгородній, заступник міністра освіти і науки України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації: «Освітня трансформація в профтехах – це підготовка фахівців, які зможуть ефективно працювати у швидко змінюваних умовах. Сучасне обладнання в навчальних закладах дає студентам не лише теоретичні знання, а й практичні навички, необхідні для кар'єрного успіху».

Хенрік Вітфельт, керівник відділу державних фінансів, підтримки бізнесу та соціальної політики Представництва ЄС в Україні: «Я радий бачити такі покращення в Кременчуцькому ВПУ № 7. Модернізація приміщень, інноваційне обладнання та впровадження передових технологій створюють якісні умови для професійної освіти. Це дасть змогу випускникам відповідати потребам ринку праці та сприятиме відновленню України. ЄС і надалі підтримуватиме реформу професійної освіти, допомагаючи молоді набувати потрібних навичок».

Довідково: «EU4Skills» – це спільний проєкт ЄС та уряду України, що спрямований на модернізацію профтехосвіти. Від імені Німецького банку розвитку KfW проєкт реалізує Український фонд соціальних інвестицій. Його мета оновлення навчальних закладів, впровадження сучасних освітніх стандартів та забезпечення випускників потрібними навичками.

На сьогодні на Полтавщині вже діють 13 модернізованих навчально–практичних центрів у межах ініціативи «EU4Skills» та загальнонаціональної програми «100 майстерень», що робить професійну освіту ще доступнішою та ефективнішою. Освітня безбар'єрність реалізується в межах Національної стратегії зі створення безбар?єрного простору в Україні за ініціативою першої леді Олени Зеленської.

За матеріалами Міністерства освіти і науки України.
Фото: пресслужба Полтавської облради та ОВА.

.