Основною темою розмови стала підтримка японської сторони у відновленні та підвищення родючості українських сільськогосподарських земель шляхом впровадження перспективної технології нанобульбашок – насичення ґрунтів киснем.

«Мій попередній досвід співпраці з JICA був надзвичайно успішним, адже це команда енергійних та відданих своїй справі професіоналів. Ваша зацікавленість у відновленні сільськогосподарських земель в Україні є надзвичайно важливою для нас, і я впевнений, що завдяки синергії зусиль ми зможемо швидко досягти позитивних результатів», – зазначив Голова Держрибагентства Владислав Невеселий.

Наразі компанія «KAKUICHI», одна з провідних виробників систем нанобульбашок, у рамках пілотного проєкту передала Україні три генератори нанобульбашок, які до кінця місяця планується встановити в Києві, на Одещині та Полтавщині, й дослідити їхню ефективність на українських сільгоспугіддях. При цьому кожен генератор здатний забезпечити зрошенням близько 1 гектара землі.

Унікальність цієї технології полягає в тому, що вона дозволяє відмовитися від використання хімічних добрив. Натомість застосовується екологічно чистий підхід, що покращує якість води та сприяє максимальному використанню поживних речовин, які містяться в ґрунті. Вода, збагачена нанобульбашками, стимулює природний ріст рослин і сприяє відновленню ґрунту.

Особливо важливою ця технологія може стати для відновлення земель, які зазнали пошкоджень внаслідок російської агресії. Хоча дослідження на українських ґрунтах лише розпочинаються, є всі підстави вважати, що японські технології стануть цінним інструментом для відновлення сільськогосподарського потенціалу України.

Змінюючи підходи до використання води – ми змінюємо наше майбутнє!

За матеріалами Державного агентства з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм.