Така допомога дає можливість облаштуватись та налагодити життя на новому місці, закрити нагальні фінансові потреби родини.
З 1 березня відбудеться автоматичне перепризначення цих виплат для всіх ВПО, які наразі є отримувачами допомоги ще на один 6–місячний період за умови відповідності критеріям . Завдяки цьому ВПО і надалі отримуватимуть додаткову підтримку держави. Розмір допомоги складає 2 000 грн – для дорослих і 3 000 грн – для дітей та осіб з інвалідністю.
Разом з тим для тих ВПО, які не отримують виплати на проживання, став доступним новий вид підтримки – субсидія на оренду житла. Вона призначається за аналогією з житловою субсидією тим сім’ям, які найбільше потребують фінансової допомоги.
Субсидією на оренду житла можуть скористатися внутрішньо переміщені особи, які:
• виїхали з окупованих російською федерацією регіонів або із зон бойових дій і не мають власного житла в умовно безпечних регіонах України;
• або в яких житло знищене або непридатне для проживання;
• хочуть орендувати індивідуальне житло, але не мають достатньо коштів для цього;
• орендують житло і витрачають на нього суттєву частину своїх доходів.
При цьому, родина ВПО може одночасно отримувати і субсидію на оренду, і субсидію на житлово–комунальні послуги. Детальніше про новий інструмент можна почитати за посиланням .
Нагадуємо, що сім'ї з числа ВПО можуть самостійно обрати зручний для себе інструмент підтримки. Наприклад, два пенсіонери з мінімальною пенсією, які наразі отримують допомогу у розмірі 2 000 грн не завжди можуть дозволити собі оренду індивідуального житла. Проте, використовуючи субсидію на оренду житла, це покриття може буде набагато більшим і сягати 4000–5000 грн.
Для прикладу: 2 пенсіонери з числа ВПО, які отримують лише мінімальну пенсію, та орендують 1–кімнатну квартирі, якщо:
• орендують її в м.Дніпро, можуть отримати субсидію на оренду житла в розмірі 6 500 грн;
• орендують в м. Житомир, можуть отримати субсидію на оренду житла в розмірі 7 100 грн.
Звертаємо увагу, що оформити субсидію на оренду можуть ВПО, які перемістились і з 2022 року, і з 2014 року.
За матеріалами Міністерства соціальної політики України.