Це має надзвичайне значення не тільки для посилення стійкості енергосистем країн Балтії, які стали частиною європейського енергетичного простору, але і для посилення енергетичної безпеки всього регіону, наголосив міністр енергетики України Герман Галущенко.

«Ми вітаємо наших партнерів з країн Балтії, які зробили дуже важливий крок до посилення своєї енергетичної стійкості і безпеки, відмовившись від єдиної енергосистеми з росією і білорусією та приєднавшись до синхронної зони континентальної Європи. Це є черговим етапом зменшення впливу росії на європейські країни у сфері енергетики», – зазначив  міністр. 

Понад добу балтійські енергосистеми працювали в ізольованому режимі з метою проведення системних випробувань, за результатами яких було підтверджено можливість синхронізації. Така інтеграція дозволяє країнам Балтії управляти своїми електромережами у тісній співпраці з усіма іншими країнами континентальної Європи, що значно підвищує регіональну енергетичну безпеку.
 
Нагадаємо: Україна від’єдналася від енергосистеми росії і білорусі 24 лютого 2022 року, за кілька годин до початку повномасштабного російського вторгнення. Після 21 дня роботи в ізольованому режимі в умовах захоплення ворогом енергетичних об’єктів і постійних атак українська енергосистема довела свою стійкість і вже 16 березня 2022 року екстренно синхронізувалась з європейською мережею ENTSO–E.

За матеріалами Міністерства енергетики України.