За результатами національного опитування, 68 % українських підлітків щодня користуються TikTok, а 44,7 % дітей проводять у соцмережах понад 4 години у будні, тоді як у вихідні цей показник зростає до 54,9 %. Водночас TikTok є одним із головних майданчиків для поширення дезінформації та російської пропаганди, що підтверджено дослідженням міжнародної організації Global Witness (травень 2024 року).

Щоб допомогти українській молоді розпізнавати фейки та протистояти інформаційним загрозам, благодійна організація «Smart Angel» за підтримки ПРООН в Україні та фінансування уряду Японії створила розважально–просвітницький TikTok–канал «Fake.Busters / Мисливці за фейками».

З моменту запуску у грудні 2024 року відеосерії на каналі вже набрали близько 2 мільйонів переглядів та понад 115 тисяч реакцій. У коротких відео–скетчах актори демонструють, як розпізнати маніпулятивний контент, шахрайство, ботів і як захистити свої персональні дані. Кожен сюжет – це реальна ситуація, з якою підлітки стикаються в інтернеті, та практичні поради, як діяти у відповідь.

Міністерство молоді та спорту України підтримує ініціативу та закликає молодь, батьків і освітян користуватися перевіреними джерелами інформації. Долучайтеся до «Fake.Busters» у TikTok, аби вчитися критично мислити та розпізнавати маніпуляції: https://www.tiktok.com/@fake.busters

За матеріалами Міністерства молоді та спорту України.