Серед присутніх – Міністр Фінансів України Сергій Марченко, Перший заступник Міністра економіки України Олексій Соболев, Віце–президентка ЄІБ Тереза Червінська, Посол ЄС в Україні Катаріна Матернова, Голова Представництва ЄІБ в Україні Крістіна Мікулова та інші.
«Ми дякуємо Європейському інвестиційному банку за вагомий внесок у посилення стійкості та розбудову нашої держави. Загалом портфель проєктів ЄІБ в Україні є одним із найбільших і складається з 25 проєктів на суму 4,95 млрд євро. Це проєкти у сфері транспорту, соціальної інфраструктури та енергетики.
Під час зустрічі з пані Кальвіно ми обговорили фінансування у межах нашої двосторонньої співпраці та пріоритети, які потребують подальших інвестицій, зокрема, пункти переходу та дорожня інфраструктура, підтримка малого та середнього бізнесу, муніципалітетів та стабільність енергетичного сектору. Цінуємо допомогу в цьому напрямку», – підкреслив Денис Шмигаль.
Міністерство розвитку громад та територій та ЄІБ підписали грантову угоду у розмірі 16,5 млн євро від уряду Німеччини на сприяння відновлюваній енергетиці. Грант надається через Міжнародний фонд кліматичних ініціатив ЄІБ і є частиною Плану порятунку енергетики України, оголошеного ЄІБ у жовтні 2024 року.
«Частка проєктного портфеля ЄІБ є найбільшою серед усіх наших партнерів. З усього обсягу – близько 2,5 млрд євро йдуть на проєкти саме нашого Міністерства в ключових секторах, зокрема водопостачання, енергоефективність, транспортна інфраструктура та інші.
Я вдячний колегам з ЄІБ за те, що сьогодні ми зробили ще один крок до того, щоб разом допомогти Україні відновлюватися. Це лише чергове підтвердження нашої стабільної співпраці», – наголосив Олексій Кулеба.
Угода підтримає інтеграцію систем відновлюваної енергії у таких критично важливих будівлях як школи та лікарні, відремонтовані коштом муніципальних позик ЄІБ. Це сприятиме децентралізації енергетики та забезпеченню їх меншої залежності від постачання електроенергії з великих електростанцій, зменшуючи вразливість до відключень електроенергії у разі авіаудару.
«Оскільки ми наближаємося до третьої річниці повномасштабного вторгнення Росії в Україну, ми залишаємося цілковито відданими у підтримці надзвичайної стійкості та зусиль з відновлення. Цим ми закладаємо основу для сильнішої України на її шляху до членства в ЄС», – сказала Надія Кальвіно.
Також сторони обговорили додаткове фінансування інших важливих для України проєктів серед яких: «Відновлення України III», «Відновлення водопостачання України», «Централізоване теплопостачання України».
Очікується, що завдяки цьому українці у понад 100 громадах по всій країні отримають доступ до опалення, води, лікарень, шкіл, а внутрішньо переміщені особи – до житла.
За матеріалами Міністерства розвитку громад та територій України.