У цих сервісах в комфортних умовах постраждалі можуть отримати комплексну безоплатну допомогу, зокрема соціальні, психологічні, юридичні та інші необхідні послуги. Окрім денного центру та притулку, важливою складовою цієї системи підтримки є кризова кімната, де постраждалі можуть знайти тимчасовий прихисток у критичній ситуації.
У кризовій кімнаті жінкам та дітям, які постраждали від домашнього насильства, гарантується безпека і надається цілодобова підтримка фахівців/–инь. Усі постраждалі забезпечуються необхідним для комфортного перебування.
Потрапити до кризової кімнати можна за особистим зверненням чи за направленням поліції, мобільної бригади чи інших соціальних служб.
Зазначимо, що місто з липня 2021 року бере участь у проєкті «Міста і громади, вільні від насильства», у межах якого проведено навчання для фахівців/–чинь з соціальної роботи, психологів/–инь, юристів/–ок та соціальних працівників/–ць. У місті працюють міський центр соціальних служб, гаряча лінія та мобільна бригада.
Наявність спеціалізованих сервісів, таких як денний центр, кризова кімната та притулок у Черкасах допоможе у створенні безпечного простору
Щороку кількість звернень щодо домашнього насильства зростає. У 2023 році до Черкаського міського центру соціальних служб надійшло 138 повідомлень про такі випадки, а за 2024 рік – уже 284. Лише за цей рік мобільні бригади здійснили 172 виїзди для надання допомоги на місці. Відкриття системи сервісів є важливим кроком для громади, адже вони надаватимуть комплексну підтримку тим, хто постраждав від насильства, допомагаючи їм повернутися до безпечного життя.
Ініціатива роботи нових сервісів для постраждалих від насильства реалізована в межах проєкту UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні, «Міста і громади, вільні від домашнього насильства» за сприяння Міністерства соціальної політики України, Черкаської міської ради, за фінансової підтримки уряду Канади та у партнерстві з GBV Асоціація експертів.
За матеріалами Міністерства соціальної політики України.