Результати і плани обговорили представники Мінцифри, Держспецзв’язку, НЦУ, НКЕК та оператори зв’язку під час круглого столу.

«Підтримувати стабільний зв’язок, розширювати покриття та ефективно протидіяти загрозам вдається саме завдяки синхронній роботі держслужб та всім представникам ринку», – зазначив радник Міністра цифрової трансформації України з питань електронних комунікацій Денис Поздняков.

Із 2022 року українська телеком–інфраструктура зазнає постійних обстрілів і кібератак, що спричиняє значні руйнування. Рішення для відновлення та стабілізації пошкоджень ухвалює Національний центр оперативно–технічного управління електронними комунікаційними мережами України (НЦУ) при Держспецзв’язку.

Завдяки співпраці держорганів та оперативним діям НЦУ українці можуть:

• перемикатися між операторами в межах національного роумінгу в разі втрати сигналу;

• залишатися на зв’язку в пунктах незламності та укриттях;

• викликати екстрену допомогу за номером 112;

• отримувати інформаційні оповіщення через мобільні мережі.

Крім того, Центру вдалося організувати резервні канали зв’язку для військових і критичної інфраструктури. Зокрема, для основних споживачів: ЗСУ, СБУ, БЕБ, Офісу Генпрокурора, Національної поліції та інших підрозділів Сил безпеки і оборони. Також НЦУ протидіють кіберзагрозам: із 2022 року заблоковано 430 інтернет–ресурсів і понад 17 тисяч доменів, пов’язаних з рф.

Зв’язок – це основа безпеки країни. Без нього неможливо координувати дії військових, забезпечувати роботу екстрених служб та підтримувати комунікацію між людьми. Саме тому Україна першочергово інвестує в розвиток і захист телеком–інфраструктури.

Дякуємо представникам ринку, силовим структурам і міжнародним партнерам за стійкий зв’язок для українців.

Круглий стіл організований Адміністрацією Держспецзв’язку та Національним центром оперативно–технічного управління електронними комунікаційними мережами України (НЦУ) за активної участі Міністерства цифрової трансформації України й Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку (НКЕК). 

За матеріалами Міністерства цифрової трансформації України.