Заступник міністра енергетики України Микола Колісник зустрівся з делегацією Представництва ЄС в Україні, щоб обговорити особливості експортних операцій до країн Євросоюзу, які Україна здійснила першою серед держав, що не є членами ЄС. На сьогодні вже два українські виробники успішно експортували біометан до ЄС. Також сторони розглянули перспективи подальшого розширення доступу України до ринку біометану ЄС.

«Ми спільно з ЄС змогли здійснити перші пілотні транзакції з експорту біометану, що сприятиме залученню подальших інвестицій у розвиток відновлюваної енергетики в Україні. Структурування ринку, доступне кредитування, лізинг обладнання – усе це відкриває нові перспективи для поглиблення партнерства, розвитку виробництва біометану в Україні та сприяння енергетичній безпеці України та Європи», – зазначив  Микола Колісник.

Під час зустрічі обговорювалися ключові технічні аспекти експортних операцій з біометану, зокрема облік, документування, митне оформлення, адаптація українського законодавства до європейських директив та реєстрація українських виробників та Оператора ГТС України у Єдиній базі даних ЄС (UDB).

«Протягом останнього року ми тісно співпрацюємо з Міністерством енергетики України, щоб офіційно визнати український біометан «зеленим». Це дозволить українським виробникам отримувати відповідну премію та стане потужним стимулом для розвитку галузі. Сьогодні ми обговорили перші експортні транзакції біометану, детально проаналізували всі процеси. Це необхідно для налагодження стабільної роботи ринку відповідно до законодавства ЄС»,  – зазначила Анне Берціо, старша радниця з питань торгівлі Торговельно-економічного відділу Представництва Європейського Союзу в Україні.

Представники ЄС повідомили, що найближчим часом відбудеться схвалення Дорожньої карти в рамках Меморандуму про стратегічне партнерство України та ЄС у сферах біометану, водню та інших синтетичних газів.

За матеріалами Міністерства енергетики України.