180 Центрів життєстійкості, які підтримують ментальне здоров’я українців, розпочали співпрацю з різними організаціями та службами всередині територіальних громад. Це спільні заходи, навчальні тренінги, консультації та групи взаємодопомоги.
Мова про тих, хто щодня контактує з людьми, – фахівців соціальної сфери, освітян, медпрацівників, представників поліції й органів місцевого самоврядування.
«У фокусі діяльності Центрів життєстійкості – фахівці першої лінії контакту. Сьогодні їхня «передова» – бути на своєму робочому місці, якісно та сумлінно надавати послуги, швидко реагувати на потреби громадян. У Центрах життєстійкості вони можуть отримати психологічну підтримку та здобути навички самодопомоги», – зазначила Уляна Токарєва, заступниця Міністра соціальної політики України.
Для боротьби із психологічним виснаженням працівники мають змогу як отримати індивідуальну психологічну допомогу, так і відвідувати групові сесії та тренінги «Самодопомога Плюс».
Робота у стресових умовах, особливо під час кризових ситуацій, підвищує ризик вторинної травматизації. Для її попередження у Центрах життєстійкості є заняття, спрямовані на вивчення механізмів захисту від травм та відновлення після потрясінь.
Особлива увага приділяється розвитку навичок безбар'єрної комунікації. Навчання включають роботу з активним слуханням, ненасильницьким спілкуванням та використанням Словника безбар’єрності.
Центри життєстійкості – дружні безбар’єрні простори, відкриті для кожного жителя територіальної громади. Команди психологів та фахівців соціальної роботи допомагають українцям долати стреси, пропрацьовувати травматичний досвід і різні соціальні виклики. Навчають відновлюватися після потрясінь, повертатися до активного життя.
Нагадаємо, усі активності у Центрах життєстійкості – безоплатні та організовані Міністерством соціальної політики в межах Всеукраїнської програми ментального здоров'я «Ти як?» Першої леді Олени Зеленської.
За матеріалами Міністерства соціальної політики України.