Загалом їм було надано понад 160 тисяч соціальних послуг. Серед найбільш затребуваних - психологічна допомога, послуги адаптації та супроводу, стаціонарний та домашній догляд, короткотермінове проживання, представництво інтересів, транспортні послуги, консультування.
Також понад 37 тисяч осіб - членів родин загиблих військовослужбовців скористалися соціальними послугами. Їм було надано понад 69 тисяч послуг, серед яких: соціальна адаптація, інформування та консультування.
«Для нас надзвичайно важливо створювати всі умови для того, аби, повертаючись до цивільного життя, ветерани були соціально та економічно активними. І соціальна підтримка, зокрема, надані якісні та вчасні послуги - успішна складова процесу повернення та адаптації. Цю роботу ми будемо продовжувати і цьогоріч - зокрема, плануємо розширити кількість військових підрозділів, де надаватиметься послуга соціального супроводу військових та членів родин та охопити послугою понад 20 тисяч осіб з цієї категорії», - зазначила Міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович.
В планах Мінсоцполітики - розвиток послуги соціальної адаптації із залученням міжнародних партнерів, розширення кількості рекреаційних закладів, на базі яких буде надаватися послуга. Також у розробці і нові соціальні послуги для ветеранів війни, зокрема, тих, які втратили рухову активність - консультування з адаптації житлових приміщень.
Нагадаємо: за підтримки партнерів послугою соціальної адаптації скористалися понад 1 000 людей. Також масштабовано послугу соціального супроводу у військових частинах. Команди фахівців працюють у 27 підрозділах ЗСУ та 5 військових шпиталях, щоб надавати всю необхідну інформацію про допомогу та соціальну підтримку.
За матеріалами Міністерства соціальної політики України.