Грант у $10 000 отримав стартап EYA на розвиток застосунку із ШІ, який допомагає спілкуватися дітям з порушеннями мовлення. Ідея створення EYA виникла на основі особистого досвіду фаундера Сергія Рильського та його доньки, яка має церебральний параліч.
«Ми віримо у світ, де кожна дитина має право бути почутою, а діагноз не обмежує можливостей спілкуватися. EYA – це місток, який перетворює невисловлені думки дитини на справжній діалог зі світом», – Сергій Рильський, фаундер EYA.
За грантові кошти команда планує розширити тестову базу пристроїв для технології eye–tracking, щоб адаптувати застосунок для різних типів обладнання та залучити нового розробника.
Протягом трьох місяців акселератора 27 спікерів і 15 менторів із Reface, MacPaw, Skylum, Juscutum та інших топових компаній вчили ШІ–стартапи працювати з великими даними, залучати партнерів, аналізувати ринок і будувати конкурентні бізнес–моделі.
«Ми активно шукаємо варіанти інтеграції штучного інтелекту у ключові галузі: державне управління, оборону, освіту, медицину та бізнес. Завдяки таким програмам стартап–екосистема генерує свіжі ідеї, як ШІ може долати виклики у цих сферах та задовольняти конкретні потреби громадян, бізнесу й держави», – зазначив заступник Міністра цифрової трансформації з питань розвитку IT Олександр Борняков.
Окрім стартапа–переможця, акселератор об’єднав ще сім deep tech–команд:
• Tayra.AI – AI–асистент для лікарів, що допомагає робити медичні записи.
• Oh My Perfect Form – AI фітнес–застосунок для оцінки правильності виконання фізичних вправ через камеру смартфона.
• JobAtlas – інструмент для персоналізованого кар’єрного планування.
• Request – AI–асистент для моніторингу вигорання працівників.
• Achief – застосунок надає план харчування на основі медичних показників та особистих уподобань користувача.
• SPEROW – цифрова екосистема для фермерів, яка допомагає ефективно вести сільське господарство.
• Ultra–Botics – AI–рішення для виявлення дефектів на металевих виробах, як–от залізничні колії, велике озброєння тощо.
«Україна має потужний інноваційний потенціал, який розкривається навіть у найскладніші часи. Ми раді підтримувати зростання цієї екосистеми. Цей акселератор – ще один крок до спільної мети: сильна, стійка та інноваційна українська економіка та партнерство між нашими країнами», – додала Жасмін Борн, керівниця Good Governance Fund Ukraine, Посольство Великої Британії в Україні.
За підтримки WinWin Deep Tech Accelerator стартапи залучили нових користувачів, знайшли партнерів та отримали гроші на розвиток. У планах – оновлення ШІ–модулів, удосконалення продуктів і вихід на міжнародні ринки.
Акселератор створено за підтримки Мінцифри в межах проєкту Good Governance Fund «Інноваційна екосистема», який фінансується UK International Development від уряду Великої Британії. Імплементатори – Abt Global та KPMG в Україні в партнерстві з AI HOUSE та за участі Українського фонду стартапів. Програму створено в межах інноваційної стратегії WINWIN.
За матеріалами Міністерства цифрової трансформації України.