Мета проєкту: зміцнення міжнародної наукової співпраці України, запуск спільних дослідницьких ініціатив та залучення додаткового фінансування для українських науковців, а також поглиблення інтеграції України до Європейського дослідницького простору.

До консорціуму LUKE увійшли 25 установ та організацій з 15 країн, а його координатором є німецька Агенція з управління проєктами (DLR). Україну представляють: Міністерство освіти і науки України; Національна академія наук України; Національний фонд досліджень України; Український інститут науково–технічної експертизи та інформації; Civitta Ukraine.

Чому це важливо?

LUKE стане платформою для спільного фінансування транснаціональних науково–дослідних проєктів за участю України. Ключова мета проєкту – оголошення спільного конкурсу дослідницьких грантів для посилення української екосистеми досліджень та інновацій, наукового потенціалу України для післявоєнного відновлення та економічного розвитку. Проєкт триватиме з 1 січня 2025 року до 31 грудня 2028 року.

Під час стартової зустрічі партнери обговорили з Генеральними директоратами Європейської комісії з досліджень та інновацій (DG RTD), а також розширення та східного сусідства (DG ENEST) теперішню ситуацію у сфері досліджень та інновацій в Україні, здійснили перші кроки для ефективної реалізації проєкту та провели командну роботу для визначення подальших (фінансових) ресурсів для підтримки українських проєктів у сфері досліджень та інновацій.

З вітальним словом онлайн до учасників зустрічі звернувся Григорій Мозолевич, генеральний директор Директорату розвитку науки МОН України, наголосивши на важливості міжнародної підтримки та спільних досліджень.

У засіданні також узяла участь Олена Макаренко, керівниця експертної групи з питань стратегування та інтеграції до Європейського дослідницького простору МОН, яка презентувала можливості України для міжнародного науково–технічного співробітництва.

Довідково: проєкт LUKE («Linking Ukraine to the European Research Area – Joint Funding and Capacity Building Platform for Enhanced Research and Innovation Cooperation»/«Приєднання України до Європейського дослідницького простору – платформа спільного фінансування та розбудови потенціалу для посилення науково–дослідницької та інноваційної співпраці») фінансується Європейським Союзом та реалізовується за підтримки Європейської Комісії у межах програми «Горизонт Європа».

За матеріалами Міністерства освіти і науки України.
Фото: Партнери LUKE.