Донецька область має унікальний культурний та історичний контекст, що формує її особливу мовну ситуацію. Багатонаціональність, історичні умови розвитку, а також консолідація української нації, яка прискорилася під впливом російського повномасштабного вторгнення, створили потребу в затвердженні мовних програм.

 До Дня української писемності та мови територіальні громади регіону розробили та затвердили 5 районних програм: Бахмутського, Волноваського, Краматорського, Маріупольського та Покровського та 39 місцевих мовних програм.

На затвердженні програми Бахмутської, Слов`янської, Маріупольської, Мирноградської та Лиманської територіальних громад.

 Серед основних завдань та заходів мовних програм:

 • здійснення контролю за дотриманням мовного законодавства;

 • організація безкоштовних курсів з української мови або відкриття розмовних клубів;

 • підтримка української мови через освітні, культурні та інформаційні заходи;

 • періодичне проходження онлайн–курсів, короткострокових навчальних програм, спрямованих на підвищення рівня володіння державною мовою працівниками органів місцевого самоврядування, закладів та установ комунальної власності територіальних громад;

 • поширення україномовної літератури серед населення, поповнення бібліотечних фондів;

 • проведення громадсько–патріотичних заходів, спрямованих на формування та утвердження національної ідентичності та національно–патріотичного виховання тощо.

 Розробка та затвердження місцевих мовних програм є надзвичайно важливим кроком для популяризації державної мови серед громадян Донеччини, збереження культурної спадщини та зміцнення національної єдності.

 

За матеріалами Донецької ОВА.