Ключовою темою розмови стали напрямки співпраці у межах нової стратегічної програми цивільної підтримки України на 2025 – 2028 роки, яка готується данською стороною.

Заступник міністра окреслив стратегічні напрямки подальшого розвитку української енергетики: посилення енергетичної безпеки шляхом підвищення стійкості та гнучкості енергосистеми, розвитку атомної енергетики, індустрії відновлюваних газів, а також стимулювання енергоефективності.

«Одним із наших стратегічних завдань є також розвиток відновлюваної енергетики. Кожен мегават вітрових турбін чи сонячних панелей скорочують залежність від викопного палива. Для України це не просто питання клімату, це – питання нашої енергетичної безпеки і незалежності», – зауважив  Роман Андарак.

Заступник міністра ознайомив данську сторону з початком першого прескринінгу у сфері енергетики, станом виконання Дорожньої карти з інтеграції ринків електроенергії, а також наголосив на зацікавленості української сторони в експертній підтримці Данією процесів євроінтеграції, зокрема імплементації європейських норм.

Роман Андарак подякував за підтримку Данії, яка стала першим донором Фонду підтримки енергетики України ще навесні 2022 року. Заступник міністра зазначив, що за цей час Фонд зарекомендував себе як ефективний та гнучкий інструмент надання допомоги, який консолідував уже понад 700 млн євро внесків міжнародних партнерів.

За матеріалами Міністерства енергетики України.