Конференція організована Міністерством освіти і науки України спільно з Державною науково-технічною бібліотекою та Лейбніцьким інформаційним центром науки і технологій (TIB).
Онлайн-захід став ключовою подією Міжнародного тижня відкритого доступу і об’єднав експертів з України та світу для обговорення шляхів розвитку відкритої науки та інновацій. Основні теми охоплювало реформування наукових практик, поліпшення доступу до наукових даних та інтеграцію українських досліджень у Європейський дослідницький простір.
Особливу увагу було надано участі європейських партнерів, які поділилися можливостями фінансування та підтримки українських науковців. У межах конференції відбувся Інформаційний день COST, на якому учасники змогли дізнатися про різноманітні можливості для розвитку кар'єри, почути реальні відгуки від тих, хто вже скористався програмами COST, а також ознайомитися з результатами участі України в діях COST.
Під час обговорень учасники розглянули нові методики оцінювання наукової діяльності, важливість відкритого доступу до даних, а також перспективи подальшого впровадження інновацій в Україні.
З метою впровадження основних принципів відкритої науки МОН нещодавно ухвалило наказ, що запроваджує нові підходи до забезпечення прозорості та доступності інформації про наукові дослідження і результати їхнього використання.
Завдяки цим змінам, наукові розробки, які фінансуються за кошт державного бюджету, стануть більш доступними та зрозумілими як для широкої громадськості, так і для бізнесу.
За матеріалами Міністерства освіти і науки України.