Завдяки її реалізації усі отримувачі – волонтерські спільноти, громадські та благодійні організації, благодійні фонди, які наявні у Реєстрі отримувачів гуманітарної допомоги, можуть легально й прозоро ввозити допомогу, реєструючи усі вантажі в АС ГД.

За статистикою щодня український кордон перетинають до 650 вантажів, а кількість е–декларацій для гуманітарних вантажів вже перевищила позначку 100 000.

«Завдяки подальшій цифровізації можна буде бачити весь рух гуманітарної допомоги – від ввезення її в Україну до розподілу, тому зараз ми активно шукаємо партнерів для спільного подальшого удосконалення Автоматизованої системи реєстрації гуманітарної допомоги», – зазначив CDTO Мінсоцполітики Костянтин Кошеленко.

На кінець жовтня 2024 року через систему АС ГД задекларовані значні обсяги вантажів:

– 114 561 вантаж проїхав і був зареєстрований;

– 104 360 декларацій зареєстровано (це говорить про те, що платформа стала надійним інструментом для декларування вантажів);

– 10 966 осіб зафіксовано в Реєстрі отримувачів гуманітарної допомоги (благодійні організації, фонди тощо).

Згідно з останніми статистичними даними, більшість вантажів доставляють благодійні організації – вони становлять 63,94% від загальної кількості. Активну участь беруть, зокрема, громадські (18,86%) та державні організації (4,44%).

За матеріалами Міністерства соціальної політики України.