Міністерство у справах ветеранів України та благодійний фонд PULSE уклали Меморандум про співпрацю. Ключовими напрямами партнерства визначили ресоціалізацію ветеранів війни та розширення для них можливостей ставати інструкторами з тактичної медицини та першої допомоги. 

Документ підписали заступник Міністра у справах ветеранів України Фархад Фархадов та співзасновник PULSE Федір Сердюк під час інструкторського воркшопу для ветеранів та ветеранок. 

Під час воркшопу 15 учасників–ветеранів отримали перший досвід інструкторської діяльності: пройшли тренування, освоїли методологію викладання та виконали інтерактивні завдання, спрямовані на розвиток професійних навичок у сфері домедичної допомоги. Навчання також включало кар’єрні рекомендації, зворотний зв’язок та оцінки зі сторони інструкторів.

«Такий інструкторський воркшоп – один із низки заходів, які підтримує Міністерство: застосувати досвід ветеранів після повернення з військової служби до цивільного життя. Частина ветеранів бажає повернутися на попередню роботу, але дехто вже має інше бачення і прагне отримати нові навички та застосовувати на користь побратимів. Ще одне нашн завдання – зробити все можливе, аби ветерани могли забезпечувати себе, родини і відчувати, що вони потрібні», – пояснив Фархад Фархадов. 

Благодійний фонд PULSE системно розвиває тактичну медицину в Україні.

«Досвід ветеранів російсько–української війни є вкрай важливим і цінним активом, який ми зобов’язані застосувати для подальшої підтримки обороноздатності», – додав співзасновник PULSE Федір Сердюк. 

З початку повномасштабного вторгнення підготовку за програмами Благодійного фонду PULSE пройшли понад 30 тисяч військовослужбовців. Окрім тренінгів з такмеду, фонд впроваджує переливання крові на догоспітальному етапі та займається ресоціалізацією ветеранів, навчаючи їх на інструкторів з такмеду та першої допомоги.

Проєкт з ресоціалізації ветеранів реалізується за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» і вирішує одразу кілька проблем: інтеграцію ветеранів в цивільну професію з урахуванням нового досвіду, їх працевлаштування в умовах нової економічної реальності та нестачу людей, здатних надати домедичну допомогу.

За матеріалами Міністерства у справах ветеранів України.