Міністерство соціальної політики разом з міжнародним партнером Фондом ООН у галузі народонаселення UNFPA в Україні спільно протидіють проявам домашнього та гендерно зумовленого насильства у межах двох проєктів – «EMBRACE» та «AMBER».

У межах проєкту AMBER (розбудова ефективної відповіді на гендерно зумовлене насильство в громадах) з початку 2024 року 256 жінок, котрі постраждали від гендерно зумовленого насильства, пройшли тренінги «Гендерна рівність та побудова успішної кар’єри» та «Лабораторія бізнес навичок Business SkillsLab». Під час навчань учасниці мали можливість посилити економічну спроможність та отримали важливі знання та інструменти для побудови успішної кар’єри чи відкриття бізнесу. 

Також у першому півріччі 2024 року UNFPA провів тренінги для 51 співробітників/-ць центрів зайнятості за тематикою «Підтримка працевлаштування жінок та дівчат, які постраждали від гендерно зумовленого насильства».

Представники центрів зайнятості ознайомились з алгоритмами роботи з жінками, які постраждали від гендерно зумовленого насильства та іншими вразливими категоріями - жінками з інвалідністю та жінками похилого віку. Цей алгоритм відрізняється від загального алгоритму працевлаштування наявністю широкого спектру бар’єрів, які заважають бути конкурентоспроможними на ринку праці та отримати відповідну роботу. 

Під час тренінгів зробили особливий акцент на подоланні наслідків мотиваційно-психологічних бар’єрів жінок під час надання послуг з працевлаштування. 

Працівники центрів зайнятості, окрім консультацій з працевлаштування, також отримали інформацію щодо направлення жінок до спеціалізованих служб з протидії насильству. 

Перетворення центру зайнятості на місце, де жінки та дівчата можуть зміцнити свою економічну спроможність та розірвати коло насильства, є важливою опорою для створення ефективних механізмів профілактики домашнього насильства на рівні громади.

За матеріалами Міністерства соціальної політики України.