Захід ініційовано Міністерством економіки України спільно з Фондом енергоефективності, Фондом розвитку підприємництва та АТ «Sense Bank». У ньому взяла участь Наталія Остапченко, перша заступниця начальника Житомирської обласної військової адміністрації, яка підкреслила важливість підвищення енергонезалежності в умовах постійних атак на енергетичну інфраструктуру.
На зустрічі обговорювали перспективи розвитку енергонезалежності Житомирського регіону. Остапченко зазначила, що в області вже працюють 19 промислових сонячних електростанцій, 21 гідроелектростанція, 3 біогазові електростанції та 1329 приватних домогосподарств із сонячними панелями.
Віктор Катергіч, заступник голови Правління Фонду розвитку підприємництва, представив енергетичні рішення для бізнесу, зокрема програми кредитування, такі як «Доступні кредити 5–7–9». Ці кредити можуть бути використані для встановлення сонячних панелей та іншого енергоефективного обладнання.
Микола Ільїнов, фінансовий директор Фонду енергоефективності, пояснив програми кредитування, доступні для підвищення енергонезалежності. Яна Шумунова з Sense Bank розповіла про фінансові можливості для власників житла, а Павло Трощинський зосередився на кредитуванні для енергоефективних ініціатив у громадах.
Проєкт «Джерело енергії» спрямований на підвищення обізнаності українців щодо доступних програм пільгового кредитування для реалізації енергоефективних рішень. Серія таких заходів відбудеться в різних регіонах України для представників територіальних громад, ОСББ, ЖБК, малого, середнього та корпоративного бізнесу.
За матеріалами Житомирської ОВА.