В Ужгороді Президент Володимир Зеленський, Віцепрем’єр–міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба та Перша віцепрем’єр–міністерка – Міністерка економіки Юлія Свириденко зустрілися з представниками бізнесу Закарпатської області в межах економічної платформи «Зроблено в Україні».
Президент України зауважив, що місцевий бізнес співпрацює з центральною та регіональною владою, а релоковані підприємства створюють робочі місця у регіоні.
«Найближчим часом запустимо для руху порожніх вантажівок пункт пропуску «Лужанка». Цим розвантажимо єдиний вантажний пункт з Угорщиною «Чоп – Захонь». У цьому році плануємо відкрити і пункт пропуску для пасажирського транспорту – «Велика Паладь». Працювати він буде на тимчасовій інфраструктурі. Наразі пропрацьовуємо це питання з Угорщиною. У наступному році розпочнемо будівництво нового великого пункту пропуску «Біла Церква». Для запуску цього пункту пропуску румунська сторона вже завершує будівництво мосту через річку Тиса», – сказав Віцепрем’єр–міністр з відновлення Олексій Кулеба.
Він додав, що наступний етап роботи на Закарпатті – реконструкція терміналів пункту пропуску «Ужгород» для розмежування вантажного та пасажирського транспорту, що збільшить пропускну спроможність для вантажівок на 30%.
«Паралельно працюємо у питанні забезпечення швидкого перетину кордону для тих компаній, що мають статус суб'єктів спільного транзиту. Йдеться про можливість пріоритету в системі єЧерга. Очікуємо відповідний протокол для обміну даними від колег з Державної митної служби та будемо запускати цю можливість в системі єЧерга», – наголосив Олексій Кулеба.
Водночас Перша віцепрем’єр–міністерка – Міністерка економіки Юлія Свириденко зазначила, що Закарпаття стало одним із лідерів за кількістю релокованого бізнесу. Офіційно в регіоні зареєстровано близько 400 таких підприємств.
Крім того, зростає кількість нових компаній. Порівняно з 1 січня 2022 року зараз їх на 3 тисячі більше. Серед них лідери за галузями – машинобудування, металообробка, деревообробка та сільське господарство.
Зазначимо, у межах ініціативи «Зроблено в Україні» на підтримку бізнесу цьогоріч було передбачено понад 45 млрд грн, із них щонайменше 530 млн грн – для Закарпаття.
За матеріалами Міністерства розвитку громад та територій України.