Заступник Міністра молоді та спорту України та голова робочої групи Андрій Чесноков відкриваючи зустріч підкреслив, що чотири роки тому Рада ЄС ухвалила рекомендацію «Міст до робочих місць – зміцнення Молодіжної гарантії», що дало старт оновленій схемі у країнах ЄС.

Було обговорено пріоритети, серед яких операційний план від Європейської навчальної фундації (ETF), онлайн–навчальні сесії від Європейської комісії та ETF, технічна експертиза від програми «EU4Youth: молодіжна зайнятість та підприємництво», ресурсна підтримка від UNICEF. Андрій Чесноков запропонував концептуальний план реалізації програми, назвавши його першими літерами українського алфавіту:

А – Активізація: залучення партнерів, включаючи громади, бізнес та освітні установи.

Б – Безперервність: постійна підтримка молоді на всіх етапах програми.

В – Відродження: нові економічні можливості для молодих українців.

Г – Готовність: підвищення навичок молоді для успішної інтеграції на ринку праці.

«Попереду багато роботи задля впровадження структури «Молодіжної гарантії», що включає 4 основні фази Молодіжної Гарантії в країнах ЄС: картування, охоплення, підготовку та пропозицію. Ми не маємо права зупинитися – це наш обов’язок перед тими, хто прагне побудувати майбутнє незалежної України», – підсумував Андрій Чесноков.

Учасниками засідання були представники кількох міністерств, Державної служби зайнятості, Європейської навчальної фундації (ETF), ILO, UNICEF та програми «EU4Youth Молодіжна зайнятість та підприємництво» (співфінансується ЄС та Міністерством іноземних справ Литви, реалізується Центральним агентством управління проєктами (Литва)), а також громадські організації та бізнес, що виявили готовність до співпраці у розбудові ініціативи «Молодіжної гарантії» в Україні.

За матеріалами Міністерства молоді та спорту України.