Під час заходу обговорювали практичну реалізацію четвертого пункту – «Звільнення всіх полонених і депортованих».

Участь у конференції взяли представники Офісу Президента, члени Уряду, інші українські посадовці, а також учасники із понад 70 держав і міжнародних організацій.

За результатами заходу учасники схвалили спільне комюніке. Його основний аспект – узгодження «Монреальського зобов’язання».

Документ відображає єдність принципів країн–учасників конференції, підтверджує беззаперечну підтримку перемоги України та засуджує будь–які держави, які сприяють агресивним діям росії.

На конференції досягнули домовленостей щодо посилення української співпраці з партнерами та міжнародними організаціями для розв’язання гуманітарних питань і забезпечення дотримання Женевських конвенцій.

Було визначено авторитетні країни–посередники для проведення переговорів з рф про повернення українських військових, цивільних і дітей.

У переговорах щодо повернення українських дітей – Катар, Ватикан і Південна Африка. Їх транзит забезпечуватимуть Катар і Литва.

Роль посередників у переговорах про обмін військовополоненими продовжать Об’єднані Арабські Емірати. У майбутньому ця група держав може бути розширена.

Також домовилися створити групу країн, яка тісно співпрацюватиме з Україною для збору й уточнення інформації про українських полонених і депортованих дітей.

Вона забезпечить значну підтримку у зборі, верифікації та документуванні даних, що стане основою для подальших зусиль із повернення українців на Батьківщину.

За матеріалами Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.