17 800 доз протирабічної вакцини вже розподілені до усіх регіонів України й доставлені до медзакладів. Наразі кожен регіон забезпечений вакциною проти сказу. Розвезення другої партії протирабічної вакцини – 20 700 доз – почнеться наступного тижня, її до кінця листопаду розвезуть до областей.
У системі охорони здоров’я на рівні медзакладів кожної області визначені центри антирабічної допомоги: вони забезпечені вакцинами, лікарі центрів надають медичну допомогу пацієнтам, які звертаються в разі укусів, подряпин, ослинень тваринами; проводять первинну обробку; призначають та проводять курс антирабічних щеплень за необхідності.
«Для ефективного надання антирабічної допомоги в країні діє мережа центрів надання антирабічної медичної допомоги. В разі необхідності після огляду лікаря вже з першого дня звернення пацієнт отримає перше або нульове щеплення з п'яти необхідних», - зазначив Ігор Кузін, заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар України.
Щоб дізнатись, де у вашій області чи місці перебування працюють центри антирабічної допомоги, потрібно звернутись до контакт-центру МОЗ за номером 0 800 60 20 19.
«Від початку року ВООЗ доставила в Україну 39 000 доз вакцини від сказу. Окрім цього, ми підтримуємо уряд в стратегічній роботі через комплексний підхід, що має назву «Єдине здоров'я». Цей підхід передбачає доступ до щеплення для людей, сприяє вакцинації тварин, навчання для медичних фахівців, покращення епідеміологічного нагляду за сказом і підвищення обізнаності населення щодо сказу та профілактики укусів», -- Ярно Хабіхт, голова Бюро ВООЗ в Україні.
Сказ – це вірусна, смертельна інфекція, розвитку якої у людини можна запобігти, якщо своєчасно провести вакцинацію.
Лікар оцінить ситуацію, об’єм антирабічної допомоги: призначити лише курс вакцинації проти сказу чи, за необхідності, вакцинацію поєднати з введенням антирабічного імуноглобуліну. Навіть потрапляння слини тварини на пошкоджені шкірні покриви може бути показанням до початку лікування. Антирабічні щеплення запобігають виникненню захворювання сказом у 96–99 % випадків.
За матеріалами Міністерства охоони здоров'я України.