Грантова програма є складовою економічної політики «Зроблено в Україні».

«За умовами грантової програми підприємства переробної промисловості можуть отримати до 8 млн грн для оновлення парку обладнання. Умовою є співфінансування: 50% на 50% та створення від 5 робочих місць. Переможцям попередньої хвилі програми виплачено 34,6 млн грн, які вони інвестують у розвиток. На цю програму Уряд передбачив у 2024 році 890,5 млн грн коштом державного бюджету та додатково 996 млн коштом Державного центру зайнятості», – зазначив заступник Міністра економіки України Андрій Телюпа.

Отримати грант можна на умовах співфінансування: до 50% вартості проєкту покриває грант, решту сплачує підприємець. Якщо підприємство розташоване на деокупованих територіях або територіях де були, або можливі бойові дії, виробляє БПЛА, держава компенсує до 80% вартості проєкту, а грантоотримувач – 20%.

Програма фінансується з двох джерел: 

• бюджетних коштів (включаючи донорські внески до «Фонду відновлення та трансформації економіки»). Накази про надання грантів з бюджету видає Мінекономіки в межах плану щомісячних бюджетних асигнувань. 

• з Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття. Накази про надання грантів видає Державний центр зайнятості на основі інформації  від Мінекономіки.

З початку дії програми у липні 2022 року прийнято 1033 позитивних рішень про надання грантів на загальну суму 5,2 млрд грн, з яких відповідно до наказів Мінекономіки погоджено 813 заявок на суму 4,2 млрд грн та наказів Державного центру зайнятості – 220 заявок на суму 996,9 млн грн. 

Зокрема у 2024 році за наказами Мінекономіки фактично виплачено 654,4 млн грн, а також за наказами Державного центру зайнятості – 196,4 млн грн.

Подати заявку на отримання гранту для розвитку або створення виробництв переробної промисловості можна за посиланням.

За матеріалами Міністерства економіки України.