У зустрічі взяли участь заступниця Міністра Оксана Осьмачко, заступник Міністра Віталій Головня, керівник програм з питань інфраструктури та сталого розвитку Севара Мелібаєва.
Сторони обговорили питання реалізації проєктів співпраці із Світовим банком, а також стан іригаційного сектору України та перспективи його розвитку.
«Розвиток системи зрошення – національний пріоритет України. Чим швидше система меліорації буде створена і запрацює, вода дійде до фермерів, тим швидшим відновиться агросектор, а Україна зможе посилити внутрішню і зовнішню продовольчу безпеку», – наголосив Віталій Коваль.
За його словами, є кілька напрямів для спільної взаємодії зі Світовим банком. Це короткострокові проєкти, що стосуються, в першу чергу, допомоги аграріям прифронтових територій, середньострокові – подолання наслідків підриву Каховської дамби та довгострокові – створення плану щодо розвитку іригаційної системи України. А для цього необхідна допомога міжнародних експертів, щоб створена модель іригаційної системи відповідала б потребам та кліматичним умовам України.
Віталій Коваль також запропонував представникам Світового банку спільно реалізувати проєкт щодо українського насінництва, яке може розвиватися тільки на зрошених землях.
Кевін Томлінсон відзначив ефективність співпраці Світового банку з Україною, зокрема, прогрес у створенні організацій водокористувачів. Також зазначив, що Світовий банк націлений на подальшу підтримку й допомогу українському агросектору, в тому числі, щодо створення плану розвитку іригаційної системи.Також продовжуються проєкти в рамках «Екстреного проєкту надання інклюзивної підтримки для відновлення сільського господарства України (ARISE)».
Сторони домовилися продовжити співпрацю, синхронізувати та координувати спільні зусилля з підтримки та відновлення агросектору.
За матеріалами Міністерства аграрної політики і продовольства України.