«У нас є великий потенціал у сільському господарстві. Україна вже входить у п’ятірку найтехнологічніших агрокраїн. Аграрії навчилися оперувати складними системами, довели свою стійкість і любов до рідної землі. Тому в них велике майбутнє», – наголосив Віталій Коваль.
Міністр підкреслив: важливо чути голос аграріїв на місцях, їхні потреби та пропозиції. І розуміти відмінності, адже проблеми чернігівських фермерів відрізняються від їх львівських колег. Кожен регіон має свою особливість.
Віталій Коваль зазначив: Чернігівщина була, є і буде одним з флагманів українського агросектору. Вклад агросектору у ВВП на Чернігівщині дуже високий – близько 40 млрд грн. Це великий показник, що свідчить про значний потенціал.
Очільник відомства розповів про пріоритети Мінагрополітики та наголосив про важливість формувати плани не лише на рік, а мати довгострокові програми.
«Закінчився час, коли маємо лише експортувати сировину. Сьогодні необхідно перетворити те вирощене у високомаржинальний продукт і продавати з високою доданою вартістю», – підкреслив Віталій Коваль.
Міністр висловив впевненість, що світова спільнота готова допомагати Україні, але їм просто потрібно більше зрозуміти українців.
Віталій Коваль закликав підприємців формувати державні та регіональні освітні замовлення, щоб навчати тих спеціалістів, які потрібні ринку. Адже трикутник «бізнес–влада–університет» – це важлива складова для розвитку аграрної галузі.
За матеріалами Міністерства аграрної політики та продовольства України.