Захід  організовано Постійним представництвом України при ООН спільно з Фінляндією, Болгарією та Німеччиною за підтримки Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України. 

«Україна вже зафіксувала 6,5 тисяч випадків екологічної шкоди України на суму понад 71 мільярд доларів. Російська агресія спричинила забруднення Чорного моря, підрив Каховської греблі, обстріли енергетичної інфраструктури, промислових об’єктів і житлових будинків. Випущено понад 10 тисяч ракет, і агресор не збирається зупинятися», – зазначали під час відеозвернення до учасників заходу Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук.

Захід став платформою для обговорення масштабів шкоди довкіллю України внаслідок російської агресії та шляхів її подолання. Постійний представник України при ООН Сергій Кислиця зазначив, що війна призвела до серйозних екологічних катастроф.

Дипломат також зауважив, що окупація Запорізької АЕС та атаки на енергетичну інфраструктуру створюють ризики не лише для України, а й для всього регіону. З початку війни було знищено майже третину українських лісів, а обсяги викидів СО2 становлять 180 мільйонів тонн – це еквівалентно викидам від 90 мільйонів автомобілів за рік.

«Разом із міжнародними партнерами ми працюємо над відновленням екологічної безпеки. Міжнародна робоча група розробила договір із 50 рекомендаціями, які включають єдині підходи до компенсації екологічної шкоди та плани ековідновлення. А Українська Формула миру – це єдина ініціатива, яка базується на Статуті ООН і міжнародному правопорядку. Її втілення є ключем до сталого миру та безпеки як для нашої держави, так і для всього світу», – наголосила Міністр Світлана Гринчук. 

Учасники заходу також звернули увагу на необхідність міжнародної підтримки у відновленні довкілля України, створенні механізмів компенсації шкоди та реалізації пункту 8 Української Формули миру, що передбачає запобігання екоциду та відновлення екологічної безпеки.

За матеріалами Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.