Про це йшлося під час Шостого засідання Українсько–Словацької змішаної комісії. З української сторони комісію очолила Перша віцепрем'єр–міністерка – Міністерка економіки України Юлія Свириденко. Зі словацької – Віцепрем'єр Словаччини із відновлення, стійкості та використання єврофондів Словаччини Петр Кмец. 

За словами Петра Кмеца, досягнута домовленість про реалізацію залізничного сполучення Київ–Братислава з пересадкою на станції Чоп. Очікується, що новий потяг вдасться запустити в середині грудня. 

«Ми бачимо зростання обсягів залізничних перевезень, як вантажних, так і пасажирських. Тому нам так важливо розвивати міжнародне залізничне сполучення між Україною та Словаччиною. Вдячна Словаччині за активні кроки до втілення цієї цілі», – зазначила Юлія Свириденко. 

Словацька сторона повідомила, що запустили інструмент для залучення фінансування від третіх країн для підтримки проєктів по обидва боки кордону, які сприятимуть відновленню України. Підписання першої угоди очікують вже цього місяця. 

Юлія Свириденко привітала активну участь Словаччини в інвестиційних програмах, які спрямовані на відновлення України.  В рамках Ukraine Investment Framework подали вже 4 проєкти у сфері енергетики, які планують втілювати спільно з українськими партнерами. Загальна сума проєктів – 143 млн євро. 

За результатами засідання сторони підписали протокол. 

У сфері енергетики, ще раз підтверджено плани щодо реконструкції міждержавного електричного інтерконектора «Мукачево – Вельке Капушани». 

Також йшлося про продовження модернізації пункту пропуску «Ужгород – Вишнє Нємецьке» для збільшення пропускної спроможності. 

Україна висловила зацікавленість у розширенні пропускної спроможності пункту «Малий Березний – Убля». У планах також відкрити для пасажирського перевезення залізничний пункт пропуску «Павлове – Матіовце», який наразі працює лише як вантажний.

За матеріалами Міністерства економіки України.