Як повідомив начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус, проблем зі стартом подачі тепла в регіоні не виникло завдяки ефективній підготовці комунальних служб. Усі органи влади, бізнес та комунальне господарство активно працювали над забезпеченням об'єктів додатковими джерелами резервного живлення через ризики, пов'язані з війною. Зокрема, для теплопостачальних підприємств і водоканалів було придбано 630 генераторів, а для закладів освіти та охорони здоров'я – понад 1500.
В області реалізуються проєкти зі встановлення когенераційних установок для забезпечення резервного опалення в критичних ситуаціях, а також нарощуються потужності альтернативної енергетики. Наразі альтернативні джерела енергії покривають понад 20% потреб області. Генеруючі установки активно встановлюються підприємцями Чернігівщини, а «Чернігівобленерго» підтримує бізнес у цьому процесі.
Для жителів області доступні державні програми підтримки альтернативної енергетики. Наприклад, громадяни можуть отримати безвідсотковий кредит до 480 тис. грн на установку гібридних систем електропостачання. ОСББ та ЖБК мають доступ до грантів на 70% вартості обладнання або кредитів під 7% річних. Для бізнесу доступні кредити до 150 млн грн під 5-7-9% на термін до 10 років.
Крім того, мешканці прикордонних громад можуть отримати допомогу на придбання твердого палива. Допомогу надають міжнародні партнери, зокрема для вразливих категорій населення.
За матеріалами Чернігівської ОВА.