Учасники домовились про посилення співпраці та налагодження міжнародних медичних партнерств між опіковими центрами Європи та України. Йдеться про запровадження практики, коли європейські фахівці братимуть під патронат українські опікові відділення для навчання наших фахівців та консультування у складних випадках. 

На сьогодні в Україні функціонує 25 опікових відділень. Шість центрів, які знаходяться у Києві, Вінниці, Львові, Дніпрі та Харкові, спеціалізуються на найважчих випадках, тому планується почати співпрацю саме з них.

Через повномасштабну агресію росії кількість українців, які потребують спеціалізованої допомоги при опіках, суттєво зросла. 

«Одним із найбільш дієвих підходів при лікуванні пацієнтів з великими опіковими ураженнями, є використання алотрансплантатів шкіри. Ця методика вважається «золотим стандартом» у лікуванні опіків II–III ступеня й активно використовується в Україні. На сьогодні 8 медзакладів – в Одесі, Києві, Львові, Черкасах, Вінниці та Дніпрі застосовують цей метод допомоги», – зазначив міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко.

Одним з учасників зустрічі був доктор Клеменс Марія Шістел – провідний пластичний хірург, який очолював Центр дитячих опіків Дитячої лікарні Цюріха

Нещодавно був затверджений оновлений стандарт лікування опіків, який універсалізує методи надання допомоги за термічних травм у всіх лікарнях країни.

Завдяки домовленостям, 40 українських фахівців пройшли інтенсивне навчання в опіковому центрі в Польщі.

Окрім цього, 80 українських медиків підвищили кваліфікацію у провідних опікових центрах Німеччини.

Також під час зустрічі представники Європейської опікової асоціації озвучили зацікавленість в організації спільних місій в українських опікових центрах. 

За матеріалами Міністерства охорони здоров'я України.