Він фокусує увагу на розвитку місцевих громад та практичній реалізації цілей Європейського зеленого курсу. Ініціатива НЄБ – це спроба започаткувати стале будівництво, а також посилити згуртованість громад, поліпшити доступність та покращити загальну естетичність архітектурного ландшафту.

Війна в Україні загострила глобальну кліматичну кризу, привернувши увагу до нагальної потреби у сталій та стійкій інфраструктурі. Як кандидат на членство в ЄС, Україна може отримати підтримку у відновленні в рамках європейських ініціатив, пов’язаних зі сталим будівництвом. 

На запит уряду цього року Програма «U–LEAD з Європою» та інститут InnoRenew CoE розпочали співпрацю з експертами та зацікавленими сторонами з метою напрацювання трансформаційних практик будівництва в Україні. 

Надалі з’явилася ініціатива «Відбудова кращої України через Академію Нового Європейського Баугаузу», спрямована на створення Хабу Академії НЄБ в Україні. Цій темі була присвячена конференція «Шлях до створення Хабу Академії Нового Європейського Баугаузу (НЄБ) в Україні: мережування та співпраця»

«Незважаючи на те, що бойові дії ще продовжуються, ми переконані в необхідності починати знайомити і навчати широке коло фахівців з принципами Нового Європейського Баугаузу. Міністерство розвитку громад та територій є активним учасником всіх процесів пов’язаних з відновленням житлової, соціальної та транспортної інфраструктури України», – сказала заступниця міністра розвитку громад та територій Наталія Козловська. 

Академія НЄБ – це освітня ініціатива, спрямована на підвищення кваліфікації та перепідготовку в екосистемі будівництва. 

Щоб якнайшвидше запустити Хаб Академії НЄБ в Україні зараз активно вивчаються підходи до його створення. 

З розвитком проєкту планується проводити більше тренінгів для фахівців, що формують політику, будівельників та представників місцевої влади. 

За матеріалами Міністерства розвитку громад та територій України.