Після завершення конференції, що триватиме з 11 по 22 листопада, фрагменти стін висадять у країнах–партнерах України як символ спільних дій, що проростають у майбутнє.
Україна вже втретє презентує свій павільйон на COP. У 2022 році він розповідав про вплив повномасштабної війни на світ. Головною темою у 2023 році став підрив росіянами греблі Каховської ГЕС.
У 2024 році концепція павільйону побудована на ідеї спільних зусиль, що виростають у великі зміни. Основний матеріал павільйону – український екологічний папір з живим насінням різнотрав'я. Художниця Олександра Жумайлова створила зображення площею понад 120 кв. м, розмістивши 50 ключових екологічних ініціатив держави, бізнесу та громадськості України.
Завдяки зонам віртуальної реальності відвідувачі павільйону зможуть побачити українські ліси й поля, знищені росією, а також пролетіти над Каховським водосховищем, місцем найбільшої рукотворної екологічної катастрофи, та побачити диво природного відновлення – вербовий ліс, що виріс на його місці.
Напередодні COP29 український парламент на законодавчому рівні закріпив 2050 рік як точку досягнення кліматичної нейтральності.
«Для України надзвичайно важливо бути присутньою на кліматичному саміті СОР29 – це свідчить про нашу стійкість у сфері кліматичної політики та здатність працювати разом із цивілізованим світом задля спільної мети: подолання кліматичної кризи та досягнення кліматичної нейтральності. Дякую кожному, хто долучився до представлення України на СОР29 та створення нашого національного павільйону», – говорить Світлана Гринчук, міністерка захисту довкілля та природних ресурсів України.
Україну підтримують міжнародні партнери, зокрема Програма розвитку ООН (ПРООН). Приклад спільних проєктів – одна з перших в Україні станцій з перероблення відходів руйнувань з повним циклом, що запрацювала в Бучі у квітні 2024 року.
За матеріалами захисту довкілля та природних ресурсів України.