Візит відбувся в межах проєкту «СтрітАртЧервоноград», що реалізується управлінням туризму та курортів ЛОДА спільно із Шептицькою міською радою, бізнесом та благодійними організаціями.
Мета проєкту – змінити імідж Шептицького, що довгий час асоціювався з індустрією, перетворюючи його на креативний і культурний хаб, де кожна будівля може розповідати свою історію через мурали та вуличне мистецтво. Такі ініціативи вже давно успішно реалізовуються у багатьох європейських містах, і Шептицький має всі шанси стати частиною цього глобального тренду.
Під час зустрічі делегація оглянула вже створені мурали, а також новий стінопис. Гості також відвідали локації, які репрезентують культурну спадщину регіону і можуть слугувати джерелом натхнення для створення майбутніх мистецьких робіт на стінах у Шептицькому.
Томас Іванаускас розповів про цьогорічний досвід реалізації проєкту «Дерево життя» на вулиці Чорноморській у Львові, завдяки підтримці міністерства культури Литви та Посольства Литви в Україні. Проєкт став частиною «MaLonNY» – щорічного фестивалю вуличного мистецтва та музики, який з 2014 року відбувається в литовському місті Маріямполе. Протягом 10 років фестиваль перетворив це місто на творчий центр, де працюють художники з усього світу.
Зв'язок із литовським містом Маріямполе, яке є містом-побратимом Шептицького, створює можливості для подальшої культурної співпраці, зокрема через організацію фестивалів вуличного мистецтва, та відкриває нові перспективи для розвитку туризму.
Окрім культурної складової такі проєкти сприяють створенню нових робочих місць, розвитку малого та середнього бізнесу.
Така співпраця між Україною та Литвою, без сумніву, дасть новий поштовх для розвитку вуличного мистецтва та культурних ініціатив у Західній Україні.
За матеріалами Львівської ОВА.