Майже 4 000 з них доставлені у медзаклади за час повномасштабної війни. За потреби генератори забезпечуватимуть електроживлення, дозволяючи лікарням працювати за аварійних відключень. 

Керівництво медзакладу має подбати про резерв пального для генераторів та перевірити їхню працездатність. 

Триває оснащення медзакладів альтернативними джерелами живлення та підсилення їхньої стійкості, аби забезпечити безперебійне надання медичної допомоги українцям. Йдеться про старлінки, свердловини, автономні котельні тощо. 

Нині серед 642 закладів охорони здоров’я повністю автономними є 300. Вони мають власні котельні, свердловини та генератори. 565 медзакладів спроможної мережі забезпечені резервним джерелом теплопостачання (котельнею) та 370 медзакладів мають власні свердловини. 539 закладів забезпечені резервними джерелами живлення – генераторами для можливості безперебійного функціонування. 94 заклади охорони здоров?я мають потребу у генераторах для додаткових потреб. 

Аби під час знеструмлень та перебоїв із мобільною мережею залишатися на зв’язку, частина лікарень забезпечена станціями супутникового інтернету «Starlink». Зараз у медзакладах встановлено вже 1 185 таких станцій. 

Крім того, медзаклади активно підсилюються альтернативним та екологічним джерелом електроенергії – сонячними панелями. На сьогодні вже понад 90 медичних закладів мають сонячні станції з акумуляторами для накопичення енергії. Обладнання встановлюють коштом різноманітних програм, благодійних фондів, урядів інших країн тощо. 

Міністерство охорони здоров’я України висловлює вдячність всім партнерам, які долучилися до забезпечення медзакладів енергетичним обладнанням. Таке підсилення допоможе медзакладам бути готовими до викликів та безперебійно надавати медичну допомогу українцям. 

Зв мастеріалами Міністерства охорони здоров'я України.