За цей час фахівці Центрів життєстійкості провели 500 396 заходів і допомогли через індивідуальну та групову роботу. Серед ключових напрямків роботи просторів – сімейні та індивідуальні консультації, групи взаємопідтримки, тренінги та навчання із самодопомоги, волонтерські ініціативи. 

Простори об’єднують під своїм дахом різні покоління та стають хабами, куди звертаються жителі громад із різними соціальними запитами. Спираючись на досвід інших країн, у Міністерстві соціальної політики створили унікальну модель допомоги, максимально затребувану під час війни та актуальну у подальшому процесі відновлення. 

«Центри життєстійкості відкриті для кожної людини. Нашою ціллю було створити такі простори, де кожен почуватиметься безпечно і матиме змогу бути почутим. Кількість заходів, проведених за час роботи просторів, свідчить про важливість та ефективність цієї послуги,» – наголосила Міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович.

Зараз до Центрів життєстійкості, які відкриті вже у 200 громадах 22 областей України, найчастіше звертаються люди, які залишили свої домівки через бойові дії, ті, які втратили рідних під час війни, а також сім’ї з дітьми. 

Ще одна особливість Центрів життєстійкості – комплексний підхід. В одному просторі, що облаштований за принципами безбар’єрності, можуть надаватися інші послуги, окрім базової – послуги з формування життєстійкості.

Усі послуги в цих просторах є безкоштовними для кожного жителя громади.

Контакти діючих Центрів  доступні на сайті Міністерства соціальної політики.

За матеріалами Міністерства соціальної політики України.