Вперше День рециклінгу (вторинної переробки) був започаткований у Техасі в 1994 році.

Щорічно споживання природних ресурсів на планеті зростає на 1-2%. Постійне зменшення обсягів природних ресурсів змушує країни світу переорієнтовувати власні економіки на раціональне споживання та повторну переробку ресурсів. Наприклад, у Німеччині рівень рециклінгу побутових відходів вже складає 67%.

60 кг зібраної та переробленої макулатури – це одне збережене від вирубки дерево. Використання склобою для виробництва однієї тонни скла – це економія 600 кг піску, по 170 кг вапняку та польового шпату, 190 кг кальцинованої соди, а ще зменшення споживання енергії на 40 %. Одна тонна перероблених алюмінієвих банок з напоїв дозволяє економити 4 тонни бокситів та зменшити споживання енергії при виробництві на 95 %.

Однак рециклінг не можливий без виваженого сортування відходів. Завдяки сортуванню мільйони тонн ресурсоцінних матеріалів, таких як папір, картон, пластик, скло, метали, деревина, не захоронюються на полігонах, а отримують «друге життя».

Україна також стала на шлях реформування системи управління відходами та побудови циркулярної економіки. До 2033 року планується збільшити щонайменше до 70 % за масою підготовку до повторного використання, рециклінгу та іншого відновлення матеріалів, відходів будівництва, що не є небезпечними.

Однак не чекаючи впровадження змін, вже сьогодні кожен може зробити свій внесок у зменшення накопичення відходів та дати сміттю друге життя і цим подбати про довкілля!

За матеріалами Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.