Головними темами стали прискорення гуманітарного розмінування, відновлення країни та зміцнення економічного співробітництва.
«Ми вдячні Японії за фінансову, технічну та консультативну допомогу, зокрема у сфері енергетичної й продовольчої безпеки. Спільними зусиллями ми працюємо над прискоренням гуманітарного розмінування – через навчання саперів і розвиток спроможностей місцевих операторів. Це важливий крок для безпеки та відновлення», – зазначила Юлія Свириденко.
За її словами, заплановане в грудні Дев’яте спільне засідання Координаційної Ради з економічного співробітництва з Японією та Комітету ділового співробітництва з Україною «Кейданрен» стане важливим етапом у посиленні співпраці між країнами.
Під час зустрічі сторони обговорили підготовку до заходу, а також бізнес–форумів в Токіо та Осаці, які організує Японська організація зовнішньої торгівлі (JETRO) в межах Дев’ятого спільного засідання. Увага буде зосереджена на залученні японського бізнесу до проєктів відновлення України, локалізації виробництва, впровадженні інноваційних технологій і розширенні інвестицій.
Також сторони обговорювали участь України у «Експо–2025» в Осаці у квітні 2025 року. Японія надала Україні безкоштовний павільйон, сприяючи представленню нашої держави на міжнародній арені.
Перша віцепрем'єр–міністерка України – Міністерка економіки України висловила вдячність за готовність Японії прийняти наступного року Конференцію з питань протимінної діяльності в Україні. Як зазначила Юлія Свириденко, Україна сподівається, що Конференція допоможе Україні та нашим союзникам закріпити партнерську співпрацю у сфері гуманітарного розмінування.
За матеріалами Міністерства економіки України.