Україну на Web Summit представили 24 стартапи, що мають перспективні продукти в усіх можливих галузях – від AI та healthcare до edtech та insurance tech. 

Головна мета участі будь–якого стартапу у Web Summit – пошук інвестицій, нових партнерств та клієнтів, а також дослідження можливостей виходу на нові ринки. Українські стартапи домовилися про партнерство з понад 80 компаніями та попередньо залучили більш ніж 2 000 нових клієнтів. Серед потенційних нових ринків – США, Катар і Саудівська Аравія, Бразилія, а також європейські країни. Також стартапи отримали софт–комітменти про залучення ангельського інвестування від низки інвесторів із чеками від $100 до 500 тисяч. 

Темою № 1 на Web Summit уже традиційно був штучний інтелект – його роль у трансформації бізнесу, етичні питання та майбутні перспективи. Український ШІ–стартап Bliss Brain увійшов до ТОП–10 фіналістів конкурсу стартапів та запітчив продукт на головній сцені Web Summit. Застосунок, що створює персоналізовані медитації за допомогою ШІ, обрали серед 2 000+ учасників. Це дало Bliss Brain приріст у завантаженнях на понад 65 % лише за період конференції. 

Глобальний меседж української делегації незмінний: Україна попри все залишається надійним партнером та перспективним технологічним ринком, у який варто вкладатися. У межах Web Summit Міністерство цифрової трансформації запустило амбітний міжнародний проєкт – маркетплейс українських технологічних компаній CodeUA. 

«Цей проєкт не лише підкреслює силу та адаптивність українських ІТ–компаній, а й демонструє наше прагнення масштабувати технологічний потенціал України через партнерство з компаніями з усього світу. CodeUA допоможе бізнесам з усього світу знайти надійних виконавців з України для реалізації технологічних проєктів», – каже заступник Міністра цифрової трансформації України Олександр Борняков. 

За матеріалами Міністерства цифрової трансформації України.