Презентовано практичний посібник «Рекомендації з розбудови життєстійкості громад». Це представники місцевого врядування, команди Центрів життєстійкості, діючі та потенційні партнери, організації, дотичні до теми ментального здоров’я.
Розроблені Рекомендації допомагатимуть громадам реалізовувати в себе на місцях Програму життєстійкості, запроваджену Мінсоцполітики в межах Всеукраїнської програми ментального здоров'я «Ти як?» Першої леді Олени Зеленської. Її сутність – у всебічний психосоціальній підтримці жителів громад, де відкрито Центри життєстійкості.
Розробили та випустили путівник Міністерство соціальної політики спільно з агрохолдингом «Астарта», благодійним фондом «Повір у себе», Координаційним центром з психічного здоров'я КМУ й агенцією «Ruban Litvinova Social Impact Agency» .
За словами заступниці Міністра соціальної політики Уляни Токарєвої, презентований посібник допоможе громадам організувати роботу Центрів життєстійкості, налагодити партнерства та сформувати візію проєкту в межах іншої соціальної діяльності, яка проводиться на місцях. Вона додала, що наступним кроком Міністерства та партнерів стане розробка посібника з моніторингу та оцінки результатів роботи проєкту.
До реалізації проєкту, окрім громад, активно долучені представники бізнесу та громадського сектору.
Проєкт стартував у грудні 2023 року і за 10 місяців роботи показав свої результати. За цей час Центри життєстійкості провели понад 500 тисяч різноманітних заходів з підтримки ментального здоров’я українців. Наразі кількість громад-учасниць – 211, але у найближчі дні ця цифра збільшиться.
Із-поміж відібраних у проєкт громад 180 вже запустили Центри життєстійкості. Решта – готують простори до відкриття.
За матеріалами Міністерства соціальної політики України.