Найбільше нових просторів з підтримки ментального здоров’я відкрилися на Київщині, Сумщині та Івано-Франківщині.

«Ми хотіли б, щоб у кожній громаді був такий Центр, де кожен зможе отримати психоемоційну підтримку. Послуга з формування життєстійкості спрямована на те, щоб люди допомагали одне одному через групові взаємодії», – зазначила міністерка соціальної політики Оксана Жолнович.

З-поміж тих, хто приходить до Центрів Життєстійкості – внутрішньо переміщені особи; родичі військовослужбовців; батьки з дітьми; ветерани та ветеранки і кожен, хто потребує допомоги фахівця.

Найзатребуваніші з них – сімейні та особисті консультації, групи взаємопідтримки для людей зі спільним життєвим досвідом, тренінги та навчання із самодопомоги та розвитку батьківських навичок.

Для підвищення рівня кваліфікації співробітників Центрів, Мінсоцполітики спільно з міжнародними партнерами проєкту – фондами ЮНІСЕФ та ВООЗ – організовує навчальні тренінги «Самодопомога Плюс» та «Батьківство без стресу».

У допомогу громадам Міністерство соціальної політики  спільно з партнером проєкту агрохолдингом «Астарта» та урбан-бюро «Big City Lab» розробили Посібник з облаштування безбар’єрного приміщення , який є у вільному доступі.

Нагадаємо, Центри життєстійкості – це дружні безбар‘єрні простори, куди може звернутися кожен мешканець громади отримати першу психологічну допомогу, скерування до потрібних служб та організацій, а також – можливість відвідувати групові заняття з психосоціальної підтримки.  Усі послуги простору – безкоштовні.

Адреси діючих 180 Центрів життєстійкості доступні на сайті Міністерства соціальної політики.

За матеріалами Міністерства соціальної політики України.