Загалом на програму, яка триватиме 16 днів і охопить чотири ключові теми протимінної діяльності, буде відібрано до 12 учасників.

«Високий конкурс серед ветеранів на другий набір навчання з протимінної діяльності – це свідчення того, що ми робимо все правильно. Ветерани – це мотивовані люди, що добре знають, яку загрозу несуть міни та інші вибухонебезпечні предмети», – сказав заступник Міністра економіки України Ігор Безкаравайний.

Самі навчання триватимуть з 2 по 18 грудня і охоплять наступні теми: 

• п'ять основоположних принципів протимінної діяльності;

• звільнення землі у гуманітарному розмінуванні;

• національні стандарти протимінної діяльності;

• машини для механізованого розмінування: види, принципи керування.

В рамках курсу передбачені виїзні заняття на полігоні із залученням машин для розмінування.

«Така кількість охочих взяти участь у навчанні із протимінної діяльності – це сигнал для нас і партнерів, що двома курсами все не завершиться. Ми будемо паралельно працювати над запуском наступного набору і говорити з операторами про залучення ветеранів до протимінної діяльності», – сказав Ігор Безкаравайний.  

До проєкту також долучилися також міжнародні оператори FSD, HALO Trust, виробники техніки для розмінування GCS та DOK-ING, Державна спеціальна служба транспорту, Головне управління протимінної діяльності та інші важливі стейкхолдери напрямку гуманітарного розмінування.

За підсумками першого курсу із протимінної діяльності п?ять ветеранів з інвалідністю отримали роботу в одного із найбільших міжнародних операторів гуманітарного розмінування в Україні The HALO Trust. Вони займаються аналізом супутникових зображень для ідентифікації вибухонебезпечних предметів, а один учасник курсу став радіооператором.
 
За матеріалами Міністерства економіки України.