Проєкт реалізовано за сприяння Міністерства охорони здоров'я України та спільних дій місцевої влади. У пологовому функціонує акушерське та дитяче відділення з місцями реанімації та відділення патології вагітних, медзаклад здатний приймати до 4 500 пологів на рік.
Попри воєнні дії в Україні триває підсилення лікарень та оснащення їх енергетичним обладнанням – щоб в умовах системних ракетних обстрілів медзаклади були готовими до можливих аварійних відключень світла та могли повноцінно функціонувати.
Відповідно до Закону України щодо відновлення та зеленої трансформації енергетичної системи, медзаклади зможуть реалізовувати механізм активного споживача електроенергії. Тепер у години, коли електроенергії вироблятиметься більше, ніж споживатиметься, її надлишок може продаватися у мережу. За орієнтовними оцінками це дасть змогу лікарням зекономити близько 5 – 10 % коштів.
Зараз вже понад 90 українських закладів охорони здоров’я мають сонячні станції з панелями. Загалом до кінця року передбачається оснащення 200 медзакладів сонячними станціями.
МОЗ України підтримує встановлення сонячних електростанцій для потреб медзакладів, які допоможуть їм стати енергонезалежними та зекономити кошти на оплату комунальних послуг. Міністерство висловлює велику вдячність всім партнерам за допомогу та ефективну співпрацю.
Нагадаємо: нещодавно дитячу лікарню у Броварах обладнали сонячними панелями для підвищення її енергоефективності.
За матеріалами Міністерства охорони здоров’я України.