Адже однією із основних лісоутворюючих порід у нашому регіоні є дуб.

Для створення високопродуктивних і стійких лісових насаджень потрібно щоб насіння мало цінні спадкові властивості та високу посівну якість. Відтак для лісовідновлення лісівники використовують жолуді з дерев місцевого походження, які добре пристосовані до умов місцезростання.

Висівання жолудя у лісових розсадниках - важливий і відповідальний етап. Тому з користю використовуємо кожен бездощовий день та залучаємо вихованців шкільних лісництв, щоби зацікавити молодь у справі відновлення лісів.  

У розсаднику Іванівецького лісництва, що на Буковині, допомагали висівати жолудь учні 7, 10 та 11 класів Романковецького ліцею. Хлопці та дівчата уважно прислуховувалися до усіх порад досвідчених лісівників.

«Дуби - це наше природне багатство. Вирощування молодих сіянців - це не просто турбота про завтрашній день, це внесок у збереження лісового фонду для майбутніх поколінь. Тому лісівники приділяють цій роботі багато часу та сил. Для посіву використовуємо лише здорові жолуді без пошкоджень чи ознак хвороб, які попередньо пройшли перевірку посівних якостей. Загалом, завдяки допомозі шкільного лісництва, нам вдалося висіяти 1,3 тонни жолудя на площі 0,40 га», - розповідає інженер лісових культур філії «Сокирянське лісове господарство» Тетяна Маковійчук.  

У розсадниках філій Подільського лісового офісу уже висіяли жолудь на площі 4,6 га. Через 1-2 роки вирощені сіянці пересадять на постійне місце - у ліси, які в майбутньому стануть могутніми дібровами.

Пресслужба Подільського лісового офісу.