Участь у випробуваннях взяли чотири українські компанії: UADamage, «Поступ», Ailand Systems та Transient Technologies. Захід відбувся за ініціативи Міністерства економіки України, Харківської обласної військової адміністрації, Центру координації протимінної діяльності при ХОВА та Програми розвитку ООН.
Під час тестування команди продемонстрували доопрацьовані системи, які для виявлення мін та інших ВНП використовують магнітометр, інфрачервону та оптичні камери із широким залученням штучного інтелекту. Також вперше було випробувано технологію георадара для пошуку металевих та неметалевих мін.
«Подібні тестування дуже важливі для того, щоб зібрати достатню базу для підтвердження ефективності технології. А вже потім на цій основі будуть напрацьовані стандартні операційні процедури, які дозволять інтегрувати інноваційні технології в процес гуманітарного розмінування. Це дозволить більш масово застосовувати методи дистанційного виявлення вибухонебезпечних предметів», — сказала Катерина Дрозд, проєктна менеджерка з інновацій Команди підтримки протимінної діяльності при Міністерстві економіки України.
Частина команд вже брали участь в тестуваннях сенсорів, однак цього разу вони продемонстрували більш вдосконалену систему штучного інтелекту і можливість виявляти вибухонебезпечні предмети в режимі онлайн.
Команда, яка працює з георадарною технологією, продемонструвала здатність виявляти протитанкові міни під шаром ґрунту.
Центр координації протимінної діяльності при ХОВА, при якому створена Робоча група з розвитку новітніх систем розмінування, планує залучати інноваційні технології до обстеження та розмінування територій в Харківській області.
За матеріалами Міністерства економіки України.