Про це домовились Віцепрем’єр–міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба та Надзвичайний та Повноважний посол Латвії в Україні Ілґварс Клява.

«Ми вдячні Латвійській Республіці за співпрацю та постійну підтримку нашої держави. Від всієї Чернігівщини та від Міністерства я щиро дякую за всю допомогу, яку ви надаєте. Вже зараз ми маємо низку пріоритетних напрямів, за якими б хотіли продовжувати співпрацю. Звичайно, це в першу чергу підтримка наших прифронтових областей та захист енергетичних об'єктів», – сказав Олексій Кулеба.

Своєю чергою заступник Міністра розвитку громад та територій Тимур Ткаченко зазначив, що Україна зацікавлена в розвитку транспортної логістики та доступу до балтійських портів.

Заступниця Міністра розвитку громад та територій Марина Денисюк розповіла, що Уряд створив Оперативну групу з відновлення та Дорадчу групу при Агентстві відновлення, які сприятимуть координації та конкретизації проєктів відновлення.

Сторони домовились синхронізувати свої зусилля у питанні відбудови Чернігівської області. Ілґварс Клява запевнив, що у 2025 році Латвія продовжить виділяти кошти на допомогу Україні. У фокусі залишаються будівлі соціальної сфери – школи, лікарні, неурядові заклади. За словами посла, для Латвії дуже важливо робити життя чернігівців, які постраждали від війни, комфортнішим. Саме тому наразі багато латвійських волонтерів працюють для допомоги області. Крім того, енергетичні компанії Латвії висловили бажання надати сонячні батареї для Чернігівської області. Наразі вирішується питання їхньої поставки та встановлення.
 
Голова Державного агентства відновлення та розвитку Сергій Сухомлин запропонував, щоб сонячні панелі передавалися зокрема на водоканали, де коефіцієнт корисної дії від їхньої роботи буде високим.
 
Нагадаємо: 2023 року Латвія виділила на відновлення Чернігівської області 5,1 млн євро, а у 2024 році – понад 5 млн. євро.


 
За матеріалами Міністерства розвитку громад та територій України.