Презентація відбулась за участі заступника Міністра Сергія Деркача, Голови Агентства відновлення Сергія Сухомлина, представників обласних військових адміністрацій, Державної митної Служби та Державної прикордонної служби, представників профільних директоратів Єврокомісії, Агентства США з міжнародного розвитку USAID, Проєкту USAID «Економічна підтримка України», Міжнародної організації з міграції, Консультативної місії Європейського Союзу в Україні та інших.

«Повномасштабне російське вторгнення суттєво змінило логістичні шляхи нашої держави. Для адаптації українського кордону відповідно до вимог транспортних і пасажирських потоків ми розробили чітку стратегію та операційний план до неї. Головне – це своєчасна реалізація всіх запланованих заходів, щоб бізнес та громадяни відчули позитивний результат наших дій. Очікуємо, що наші партнери, будуть так само у своїх проєктах враховувати Стратегію. Впевнені, що її реалізація стане важливим кроком до інтеграції України в європейський транспортний простір», – зазначив Віцепрем’єрміністр з відновлення України – Міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба.

Ключовим пріоритетом Стратегії  є підвищення пропускної спроможності прикордонної інфраструктури. Документ вже отримав погодження ключових органів влади, до кінця року документ планується затвердити Урядом. Важливо, що затвердження Стратегії є одним із індикаторів Ukraine Facility Plan. Термін виконання цього індикатора – до кінця 2024 року. 

Стратегія охоплює розбудову пунктів пропуску з усіма країнами. Зокрема, йдеться про реконструкцію пунктів пропуску з Польщею (6), Словаччиною (3), Румунією (5), Угорщиною (3) та Молдовою (11). Також йдеться про будівництво нових пунктів пропуску, зокрема «Біла Церква – СігетуМармацієй», «Біля Криниця – Климоуці», «Руська – Ульма» та «Шепіт – Ізвореале» з Румунією, «Велика Паладь – Надьгодош», «Дийда – Берегдароц» з Угорщиною. 

Операційний план до Стратегії містить необхідні завдання та заходи з розбудови кордону з обсягами витрат та джерелами фінансування, термінами виконання заходів з розбудови та будівництва. 
 
За матеріалами Міністерства розвитку громад та територій України.