Загалом послугами цих служб у 2024 році скористалося майже 12 тисяч осіб.
Таку статистику озвучив у медіацентрі ОВА Андрій Шемець, директор департаменту сім’ї, молоді та спорту ОДА, під час брифінгу, присвяченому старту Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства».
За словами спікера, саме розбудова мережі спеціалізованих служб є одним із пріоритетів держави стосовно допомоги особам, які постраждали від насильства. Приміром, у цьому році за рахунок субвенції з держбюджету Варвинська, Борзнянська, Куликівська та Коропська громади отримали кошти на купівлю автомобілів для мобільних бригад.
Розповів Андрій Шемець і про заходи, які заплановані в межах акції «16 днів проти насильства». Це – різноманітні акції, семінари, тренінги, флешмоб «Діти проти насилля», тематичні виставки літератури, фотовиставки тощо.
Загалом в поточному році спостерігається тенденція до зменшення кількості заяв стосовно вчинення домашнього насильства: 7604 повідомлень – проти 9023 за аналогічний період минулого року.
Проте останнім часом збільшилась кількість викликів щодо домашнього насильства у родинах військовослужбовців, які перебувають у відпустці чи проходять реабілітацію. У цьому випадку, важливим є комплексний підхід до проблеми всіх дотичних структур.
Приблизно 10% постраждалих відмовляються від допомоги. У цьому випадку, єдине, що ми можемо зробити – це надати постраждалому необхідні контакти, куди можна звернутися у випадку повторення ситуації.
Мобільна бригада може надати послуги психолога, фахівця із соціальної роботи або перенаправити до кризової кімнати чи притулку.
Утім, тут виникає питання про допомогу саме чоловікам, які постраждали від насильства. Кількість таких випадків збільшується, а кризової кімнати, куди можна направити постраждалого, – в нашому регіоні поки що немає.
За матеріалами Чернігівської ОВА.