Про це йшлося під час круглого столу з представниками креативних індустрій, в якому взяли участь керівники Міністерства економіки та Державної служби зайнятості.
«Ми розуміємо: проблема номер один – це брак кваліфікованих працівників. Нині маємо структурне безробіття, коли на ринку є фахівці, вакансії, але пошукачі роботи і роботодавці не можуть задовольнити потреби один одного. Саме тому ми почали реформу Центрів професійно–технічної освіти Державної служби зайнятості. Бізнес може долучитися до наглядових рад центрів і впливати на те, яким професіям і як навчають слухачів курсів», – зазначила Перша віцепрем’єр–міністерка України – Міністерка економіки Юлія Свириденко.
Під час заходу керівництво Мінекономіки та Державної служби зайнятості представило програми підтримки бізнесу, зокрема й спрямовані на підготовку фахівців та покращення ситуації з забезпеченням кадрами у fashion–індустрії.
«Ми пропонуємо бізнесу низку інструментів підтримки, серед яких гранти на розвиток своєї справи. Готові допомогти у проблемі нестачі кадрів – через навчання потрібних підприємцям фахівців, або підвищення кваліфікації їхніх співробітників в центрах профтехосвіти чи через програму ваучерів. Підтримуємо фінансово бізнес, який бере на роботу переселенців, компенсуємо витрати на облаштування робочих місць для працівників з інвалідністю», – розповіла заступниця Міністра економіки України Тетяна Бережна.
Налагоджується співпраця між представниками креативних індустрій та Центрами профтехосвіти Державної служби зайнятості..
«У цьому році 486 людей пройшли навчання для роботи у креативних індустріях в центрах профтехосвіти Служби зайнятості. Ми індивідуально підходимо до кожного роботодавця та можемо створити освітню програму, необхідну для виробництва. Можемо працювати в рамках дуальної форми навчання, коли надаємо коротку теоретичну частину, а далі людина проходить практику на виробництві, з подальшим працевлаштуванням», – зазначила керівниця Державної служби зайнятості України Юлія Жовтяк.
Захід відбувся в партнерстві Міністерства економіки, ГО «Розвиток бізнес–сектору України» та за підтримки проєкту Агентства США з міжнародного розвитку USAID «Зміцнення громадської довіри (UCBI)».
За матеріалами Міністерства економіки України.